Inga widgetar hittades i sidofältet!

Dödsbo, skilsmässa eller försäljning? Vi hjälper dig.

Vid försäljning av delar av eller ett helt hem så är auktion en bra lösning. Vi på Ekenbergs utför kostnadsfria hembesök i närområdet så att vi i samråd med dig kan gå igenom hemmet för att se vad som ska säljas eller behållas inom familjen.

Vi erbjuder även en helhetslösning så som packning av föremål till auktion, tömning, rensning och städning.

Varmt välkommen att kontakta Jens och Jennie Ekenberg via telefon 0733-82 78 69 eller 0733-72 11 03, alternativt via mejl info@ekenbergsauktioner.se eller genom formuläret nedan. Om vi inte kan svara på telefon kan du skicka ett sms så återkommer vi.

    Några av våra tidigare försäljningar

    Bengt Ruda, ”Cavelli”, IKEA, 1958/59. Klubbat pris: 141 000 kr.
    Axel Salto, vas, Royal Copenhagen. Klubbat pris: 86 250 kr.
    Lars Lerin, akvarell, signerad, 2012. Klubbat pris: 275 000 kr.